jaksem poznal vaši matku

12. srpna 2011 v 12:44 | zanetseifertrtova
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005.
Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin...
Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a "balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou.
Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako "Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav.
Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí.
Postavy a obsazení:

Ted Mosby
Ted je architekt a snaží se realizovat své sny. Rád by našel dívku, se kterou by se oženil. Jenže holky, co na něj letí, se většinou vázat nechtějí. Nikdy nebyl spontánní, ale rozhodl se to změnit. Jeho představitel Josh Radnor (1974) je absolventem Kenyonské akademie, kde získal divadelní cenu Paula Newmana. Hrál v Manhattanském divadle a je alergický na psy.

Marshall Eriksen
Tedův nejlepší kamarád, který studuje právo. Vždy vyrazí na pomoc, když mají kámoši trable. Miluje Lily. A věří na příšeru z Loch ness. Herce Jasona Segela budete znát ze seriálu Machři a šprti nebo z komedií Kopačky a Kámoš k pohledání. Objevil se také v Kriminálce Las Vegas nebo v seriálu Kolej, základ života. Miluje Disneyland a se středoškolským basketbalovým týmem vyhrál titul mistrů Kalifornie.

Lily Aldrinová
Stále se hledá, ráda by před svatbou stihla najít samu sebe. Miluje Marshalla. A taky věří na obludu z Loch ness. Alison Hanniganová, která ji ztvárňuje, dostala první pořádnou roli v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a v trilogii Prci, prci, prcičky. Jako holka hrávala fotbal a na třech místech na těle má tetování.

Barney Stinson
Nevyjde ven bez obleku. Podle něj je všechno "legendární". Když jde o balení holek, nezná bratra. "Vybalí" občas i kouzelnické karty a fórky. Miluje sám sebe a laserové hry. Jeho představitel Neil Patrick Harris je bývalá slavná dětská hvězda seriálu Doogie Howser o čtrnáctiletém geniálním lékaři. Jako dospělý se objevil např. v Hvězdné pěchotě. Známý je i ze seriálu Will a Grace a z filmu Zahulíme, uvidíme a Zahulíme, uvidíme 2. Oba rodiče jsou právníci. Miluje Red Bull, který mu slíbil doživotní zásobení zdarma i s miniledničkou.

Robin Scherbatská
Je Kanaďanka. Do New Yorku se přistěhovala, aby si splnila svůj sen stát se reportérkou. Není zrovna romantický typ, spíše realistka. Miluje Kanadu. Hraje ji Cobie Smuldersová, která svou kariéru začala v modelingu a přes několik vedlejších rolí se dostala k seriálu Veritas. Skutečně pochází z Kanady a ze všech hlavních představitelů je nejmladší - v době natáčení prvních dílů jí bylo 23 let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama