chuck

12. srpna 2011 v 12:36 | zanetseifertrtova
Hlavní hrdina komediálně-špionážního seriálu Chuck pracuje v hypermarketu s elektronikou, kde tráví prakticky veškerý čas, pokud právě nehraje počítačové hry se svým nejlepším kamarádem.
Jednoho dne obdrží e-mail od spolužáka Bryce z vysoké školy. Chuck je překvapen, protože Bryce byl příčinou jeho vyloučení z fakulty. S nevelkým nadšením mejl otevře a v tom okamžiku se mu do mozku uloží veškerá vládní tajemství.
CIA a NSA vystopují, kam tajemství unikla, a vysílají své agenty do LA, aby je lokalizovali a dostali zpátky. Jaké je však překvapení obou agentů, když zjistí, že přísně tajná data nejsou na žádném počítačovém hard disku, nýbrž přímo v hlavě prodavače!
Agentka CIA Sarah se nejprve snaží Chucka sbalit a neodhalit svou totožnost, když však do LA dorazí agent NSA Bill, proslulý zabiják, musí Sarah s pravdou ven. Nesmělý ajťák se nakonec stává tajným agentem na půl úvazku a je nucen pracovat pro Národní bezpečnostní agenturu NSA. Agentka CIA Sarah dostává úkol - za každou cenu hlavu s přísně tajnými informacemi chránit. Jako krytí se z ní a Chucka stává naoko milenecký pár, což oba těžce nesou.
On proto, že je to vše jen jako, a Sarah z toho důvodu, že se do Chucka skutečně zamiluje, ale nesmí dát své city najevo. Seriál je sice plný bourneovsky zběsilých a bondovsky elegantních akcí (jaké se v seriálech jen tak nevidí), vážně se ovšem brát nehodlá. Humor staví především na střetu dokonale vycvičených ničemů a agentů proti obyčejnému ajťákovi, na kontrastu světa nebezpečné mezinárodní špionáže a komunity zaměstnanců pobočky obchodního řetězce. Úspěšnému mixu výrazně napomáhá povedené herecké obsazení.
Chuck je výsostně sympatický a příjemně sebeironický. Na jeho novou falešnou přítelkyni se také příjemně kouká, zvláště při převlékacích scénách (kterých má podezřele hodně). Zajímavý je i major Casey, jelikož vlastně stále není jisté, zda je postava kladná, nebo záporná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama